Už nejsme ani přátelé... jsme jen cizinci, se společnými vzpomínkami.

Prosinec 2007

Dívka na koštěti

30. prosince 2007 v 12:57 Filmy, komedie, horory
Česká filmoví komedie o zmatcích, které v pohádkové říši i ve světě lidí způsobí uprchlá čarodějnická učnice Saxana.Komu by se chtělo být tři sta let po škole. Mladé čarodějnici Saxaně rozhodně ne. A tak není divu, že využije první příležitosti a uteče do světa lidí. Ředitel školy za ní vyšle starého vysloužilého upíra, aby ji hlídal a přivedl zpět. Jenže Saxana po návratu nijak netouží a jedinou její starostí je sehnat babské ucho. Stačí totiž lok odvaru z něj a cesta zpět mezi pohádkové bytosti je navždy uzavřena. Protože však byla vždycky nepozorná, netuší Saxana, že nejde o vývar z opravdového babského ucha, leč o bylinkový vývar z šalvěje přeslenitého, zvaného lidově babské ucho. Honba za babským uchem tak Saxanu přivádí do řady potíží, nejprve s partou Mikiho Rouska a nakonec i na psychiatrii. Její pobyt mezi lidmi je poznamenám řadou zdařilých i poněkud nepovedených kouzel, ale také poznáváním zcela nového citu - lásky a to zejména díky sympatickému mladíkovi Honzovi.Česká pohádková komedie pro malé i velké vznikla v roce 1971 a natočil ji známý odborník na pohádkové říše Václav Vorlíček (režisér obou řad seriálu Arabela a celé řady úspěšných komedií) podle námětu a scénáře, na kterých s ním spolupracovala Hermína Franková a Miloš Macourek. V hlavní roli kouzelného a nestárnoucího příběhu uvidíte zpěvačku Petru Černockou jako Saxanu, Jana Hrušínského (Jak se budí princezny, Ceremoniář, Můj brácha má prima bráchu) jako Honzu, Jana Krause (Musím tě svést, Královský slib, Krakonoš a lyžníci) jako lotra Mikyho, Vlastimila Zavřela (Babí léto, Mazaný Filip, Vrať se do hrobu) coby Adámka, Michala Hejného jako Bujnocha, Vladimíra Menšíka (Půl domu bez ženicha, Když rozvod, tak rozvod, Ikarův pád) coby upíra a další. V roli pacientky blázince v uvidíte Helenu Růžičkovou (Slunce, seno, jahody, Ecce Homo Homolka) i s jejím nezapomenutelným "Kolumbus přijede lodí!"

Ať žijí duchové!

30. prosince 2007 v 12:34 Filmy, komedie, horory
Česká hudební komedie o dětech, strašidlech a netypické opravě jednoho starého hradu.Hrdiny veselého duchařského příběhu jsou děti žijící v malém městečku pod zříceninou hradu Brtník, kteří se pokoušejí získat hrad do své péče. Vše začíná v okamžiku, kdy se kluci rozhodnou vyzkoušet svou odvahu a vydají se o půlnoci do hradní hladomorny. Nevysvětlitelné události, které přitom zažijí dávají tušit, že hrad není tak opuštěný, jak by se na první pohled mohlo zdát. Druhý den se děti účastní jednání na městském výboru. Přestože mají na své straně předsedu i ředitele místní školy Vávru, skončí jednání remízou. Proti se totiž postaví ziskuchtivý vedoucí samoobsluhy Jouza, který chce ve sklepích hradu pěstovat žampiony. Žampiony podpoří také Jouzova švagrová zvaná Černá kronika. Jedné noci však děti získají na svou stranu nečekané spojence. Při další ze svých nočních návštěv hradu se totiž seznámí s obyvateli hradu, dvojicí sympatických strašidel. Půvabnou dívenkou Leontýnkou a jejím otcem, rytířem Brtníkem z Brtníku. Společně se postaví Jouzovým intrikám a s pomocí nadšených rukou i kouzel hrad opraví.Úspěšnou českou komedii, která patří ve své kategorii k nejúspěšnějším filmům sedmdesátých let, natočil v roce 1977 režisér Oldřich Lipský podle námětu Jiřího Melíška, který do podoby scénáře výtečně zpracoval Zdeněk Svěrák. V hlavních rolích se představí Jiří Sovák jako rytíř Brtník, Vlastimil Brodský jako ředitel Vávra a Lubomír Lipský jako proradný Jouza. V dalších rolích se objeví Věra Tichánková jako Pilátová zvaná Černá kronika, Josef Bek jako hajný a další známí herci. V dětských rolích se představí Jiří Procházka jako Jenda, Dana Vávrová coby Leontýnka, úplně malý Tomáš Holý jako Vendelín a další.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi

30. prosince 2007 v 12:22 Filmy, komedie, horory
Profesor Sherman Klump je nejen geniální, ale také nemotorný a obézní. To všechno značně komplikuje jeho život, protože ve snaze získat srdce své milované kolegyně Denise, vytvořil své druhé já, užvaněného samolibého elegána Buddyho, který byl jeho pravým opakem. A protože se Buddy pokusil Shermana ovládnout (stejně jako Hyde doktora Jekylla), rozhodl se ho profesor zlikvidovat a zůstat navždy sám sebou. Jenže to se Buddymu vůbec nelíbí a dává to ve Shermanově těle občas poněkud nepatřičně najevo. Přesto ho profesor situaci vždy s trochou pověstného štěstí zvládne. Dokončí další ze svých vynálezů, zmenšovací roztok, a pozve Denisu do restaurace, kde jeho svérázná a stejně obézní rodina oslavuje otcův odchod do důchodu. Přes veškerou snahu se však zamilovaný profesor nedokáže dostatečně jasně vyjádřit a když se o to pokusí, jeho snahu zmaří Buddy. Když už toho má Sherman dost, rozhodne se v laboratoři Buddyho zbavit jednou pr vždy, přestože takový zásah může mít nečekané následky. Zpočátku se zdá vše v pořádku a profesor konečně požádá Denisu o ruku. Jenže v laboratoři mezitím pes Buster rozbije lahvičku a z rozbité tekutiny vysublimuje Buddy. Ten zjistí, že Sherman dostal výhodnou nabídku na svůj vynález omlazovacího elixíru a chce finanční podíl. Navíc by rád získal Denise. Jenže do tekutiny, ze které vysublimoval, spadl psí chlup, a proto má Buddy nutkání chovat se občas jako pes, což jeho plány poněkud komplikuje. Bez potíží není ani Sherman, který s hrůzou zjistí, že začíná zapomínat. V testu inteligence ho porazí dokonce i laboratorní myš. Po skandálu při představování zmenšovacího elixíru je propuštěn, a protože si uvědomuje, že situace bude ještě horší, zruší svatbu s Denise. V poslední chvíli se však rozhodne bojovat a dát své rozhozené geny opět do pořádku..Americká buranská komedie z roku 2000 je pokračováním úspěšného filmu z roku 1996. Režie se tentokrát ujal Peter Segal (Mí drazí Američané, Bláznivá střela 33 1/3, 50x a stále poprv). V hlavních roli se opět objeví Eddie Murphy (Policajt v Beverly Hills 1-3, Zlaté dítě, Trhák pana Bowfingera), který si tentokrát zahrál nejen dvojroli profesora Shermana Klumpa a jeho druhého já, Buddyho, ale také role ostatních členů Klumpovy rodiny - babičku, matku, otce, omládlého otce, bratra Ernieho a taky Lanceho Perkinse. V dalších rolích se objeví zpěvačka Janet Jackson (Poetická spravedlnost) jako profesorka Denise Gaines, Larry Miller (10 důvodů proč tě nenávidím, Corrina, Corrina) jako děkan Richmond, John Ales (Vibrace, Agent WC40) jako Jason, Richard Gant jako pan Gaines, Anna Maria Horsford jako jeho žena, Melinda McGraw coby Leanne, Gabriel Williams jako Isaac, starý ctitel babičky Klumpové, a další.

Mrazík

30. prosince 2007 v 12:19 Filmy, komedie, horory
Bylo nebylo, žil kdysi stařeček, který měl hodnou a pracovitou dceru Nastěnku, jenže si vzal za ženu zlou babu, která je oba týrala stejně jako její rozmazlená dcera Marfuša. A protože Marfuša příliš krásy nepobrala, o to víc macecha nenáviděla půvabnou Nastěnku, a přemýšlela jak se jí zbavit. Nakonec ji jedné kruté zimy do lesa vyhnala a doufala, že tam zmrzne, nebo ji vlci sežerou. V lese naštěstí pečoval o zasněžené stromy kouzelný Mrazík, strážce zimního lesa, car metelice a bouře. A ten, protože byl spravedlivý, pomohl Nastěnce a postaral se o ni. A ve stejný čas, ovšem na jiném místě zas, vydal se do světa pohledný silák Ivan. Loupežníky přemohl, s ježibabou si poradil, ale dědečka Hříbečka urazil, takže se stal medvědem a musel konat dobré skutky, aby znovu získal zpět svou lidskou tvář. Však to všechno dobře znáte, vždyť s touhle pohádkou se na televizních obrazovkách setkáváte rok co rok už více než třicet let.U nás nejslavnější ruská pohádka vznikla v roce 1964, kdy ji natočil režisér Alexandr Rou podle scénáře Michala Volpnihjo a Nikolaje Erdmana. V hlavních rolích se představí Nataša Sedychová jako Nastěnka a Eduard Izotov jako Ivan. V titulní roli Mrazíka se objeví Alexandr Chvylja, nezapomenutelnou babu Jagu si zahrál Georgij Miljar, Marfušku zpodobnila Inna Čurikovová a v roli macechy uvidíte Veru Altajskuju.

Dobrý voják Švejk

30. prosince 2007 v 12:14 Filmy, komedie, horory
Symbol české národní povahy, hrdina svérázného protiválečného díla opět na televizních obrazovkách.Kinematografií se už od dob němého filmu táhne pestrá nit pokusů o více či měně věrné adaptace tohoto Haškova slavného románu. Mezi nejznámější patří bezesporu Lamačův film z roku 1926 s Karlem Nollem v roli Švejka, Fričova adaptace se Sašou Rašilovem, natočená na počátku třicátých let či zdařilá animovaná verze Jiřího Trnky. V roce 1957 natočil dvoudílnou a dodnes neznámější adaptaci režisér Karel Steklý. Její první část zpracovává první díl románu, v němž sledujeme osudy Josefa Švejka, pražského obchodníka se psy, od chvíle, kdy se od své bytné dozví, že byl v Sarajevu spáchán atentát na arcivévodu Ferdinanda přes jeho zatčení za urážku arcivévody, označení za notorického blba, vzetí do armády až po službu u feldkuráta Katze. Když ten jej po čase prohraje v kartách, stává se Švejk neštěstím nadporučíka Lukáše.V hlavní roli Švejka uvidíte vynikající Rudolfa Hrušínského (Vesničko má středisková, Dým bramborové natě, Spalovač mrtvol), paní Müllerovou ztělesnila Eva Svobodová (Drahé tety a já, Kaňka do pohádky, Den pro mou lásku), hostinského Palivce Josef Hlinomaz (Limonádový Joe, Cirkus v cirkuse, Čtyři vraždy stačí drahoušku) a Miloš Kopecký (Causa Králík, Limonádový Joe, Prodloužený čas) vytvořil nezapomenutelnou postavičku feldkuráta Katze. V dalších rolích se objeví František Filipovský, Eman Fiala, Josef Kemr, Miloš Nedbal, Bohuš Záhorský aj. Přestože názor dobové kritiky nebyl ani zdaleka příznivý, patří Steklého adaptace, především díky hereckým výkonům, k těm nejznámějším. Ve stejném roce natočil Karel Steklý, opět podle vlastního scénáře, pokračování pod názvem Poslušně hlásím.

Sám doma a bohatý

30. prosince 2007 v 12:13 Filmy, komedie, horory
Americká filmová komedie o tom, že být nejbohatší dítě na světě není špatné, ale mnohem lepší je mít partu opravdových přátel.Malý Richie je nejbohatší dítě světa, což je zcela přirozené, protože jeho rodiče jsou nejbohatší lidé světa. Richie má všechno nač si vzpomene. Soukromou restauraci McDonald, psa Dolara a Claudii Schiffer jako osobní trenérku aerobiku. Něco mu však přece jen chybí, a to pár opravdu dobrých kamarádů. Při zahájení provozu nové otcovy továrny si všimne party, hrající na blízkém plácku baseball. Zatímco rodiče, kteří odletěli na večeři s anglickou královnou, jsou nuceni nouzově přistát na moři po výbuchu bomby, pozve věrný komorník Cadbury do přepychového sídla partu z plácku. Příjemný večer Richiemu pokazí nejprve zjištění, že komorník dětem za návštěvu zaplatil a vzápětí zpráva, že jeho rodiče zmizeli. Bombu umístil do letadla osobní strážce, pracující pro Van Dougha, který se tak chce zmocnit obrovského majetku. Zbývá odstranit ještě Richieho. To se ovšem ukáže mnohem obtížnější, než by sem mohlo na první pohled zdát. Richie se totiž společně s Cadburym a partou z plácku pustí do boje a samozřejmě dokáže po dramatické bitvě vedené poněkud netradičními prostředky slavně zvítězit.Oddechová americká komedie, která vznikla na motivy slavného comicsového seriálu, byla natočena v roce 1994. Režisérem filmu je Donald Petrie (Sám doma a bohatý, Dej si pohov, kámoši!). Do hlavní role obsadil Macaulaye Culkina, který v dalších rolích se objeví John Larroquette (Kočičí lidé, Star Trek 3, Zelený led) jako padouch Van Dough, Jonathan Hyde jako věrný komorník Cadbury, Michael McShane jako geniální vynálezce profesor Keenbean, Chelcie Ross jako Ferguson a další.

Dům voskových figurín

30. prosince 2007 v 12:08 Filmy, komedie, horory
Skupina teenagerů cestujících na školní fotbalový zápas se kvůli poruše auta ocitne v opuštěném malém městečku Athelston. Pobyt jim tam znepříjemní dvojice šílených bratrů, kteří doposud stačili vyvraždit většinu obyvatel města. Těla svých obětí zalili do vosku a uložili do někdejší hlavní turistické atrakce - muzea voskových figurín. Chlapce a dívky čeká nesnadný úkol - dostat se z městečka dřív, než se i oni navždy stanou součástí bizarní expozice...Film v režii debutujícího Jaume Serry je remakem stejnojmenného hororu z roku 1953, v němž tenkrát v roli šíleného profesora zazářil Vincent Price.House of Wax, USA/Austrálie 2005. Režie: Jaume Collet-Serra. Hrají: Elisha Cuthbertová, Jared Padalecki, Jon Abrahams, Paris Hiltonová, Chad Michael Murray, Brian Van Holt a další.

Johnny English

29. prosince 2007 v 19:04 Filmy, komedie, horory
Britská výzvědná služba, konkrétně její oddělení MI 7, získala v agentovi Johnny Englishovi skutečně jedinečnou posilu. Snad ani James Bond, připravený vždycky a všude na všechno, se s ním nemůže měřit. Právě včas, protože z londýnského Toweru byly ukradeny korunovační klenoty a Anglie čelí vážné krizi. Johnny, spolu se svým oddaným a všeho schopným asistentem Boughtem, se ihned ujímá vyšetřování; a pátrání vede vskutku neotřelým a svérázným způsobem.Podezřelým číslo 1 se stává francouzský obchodní magnát Pascal Sauvage. Nejcennější symbol moci ostrovního království nemá obohatit jeho sbírku, ale přímo jeho dosud nekorunovanou hlavu. Budoucí král má ovšem ještě děsivější plán. Chce tu nádhernou, laskavou, zelenou a přívětivou zemi změnit v největší vězení na světě. Jaké štěstí, že Johnnymu ve chvíli, kdy už je téměř vše ztraceno, přispěchá na pomoc krásná agentka Interpolu...Ve špionážní komedii Johnny English se spojily dva ryze britské filmové žánry v jediný originální celek, jemuž dominuje strhující excentrický komediální výkon Rowana Atkinsona (tedy Mr. Beana, jak mu všichni stejně říkáme). Zajímavé je, že impulzem k napsání scénáře se stala série reklamních spotů natočených v 90. letech pro kreditní karty Barclaydcard. Právě v nich Rowan Atkinson vytvořil postavu agenta typu "neřízená střela", který se umí postavit skutečně všemu, ale vždycky jen a jen po svém. Takovému útoku na bránice se nedá odolat!Johnny English, Francie/GB 2003. Režie: Peter Howitt. Hrají: Rowan Atkinson, Tasha de Vasconcelosová, Ben Miller, Greg Wise, Douglas McFerran, Steve Nicolson, Terence Harvey, Kevin McNally a další.

Muž se železnou maskou

29. prosince 2007 v 19:03 Filmy, komedie, horory
Dobrodružný historický film o odvážných mušketýrech, záhadném vězni a rafinovaném plánu na odstranění neschopného krále.Příběh začíná v roce 1662, kdy se v Paříži bouřili hladovějící lidé, což sice krále nijak nerušilo od jeho rozmařilých radovánek, přesto si však nechal povolat Aramise a přikázal mu najít a zabít vůdce jezuitů, kteří jsou v pozadí vzpoury. Při zahradní slavnosti si Ludvík všimne krásné Christiny, snoubenky Athosova syna Raoula. Aby ji mohl získat, nechá Raoula poslat do války na jistou smrt. Svědkem všech nespravedlností je také kapitán královských mušketýrů d'Artagnan, protože však přísahal králi věrnost, zůstává loajální, přestože se tím staví proti svým přátelům. Odmítne se dokonce podílet na jejich záměru odstranit nepohodlného a neschopného krále a nahradit ho jeho dvojčetem, bratrem Filipem, který je držen v ostrovním vězení se železnou maskou na obličeji. Trojice mušketýrů Filipa osvobodí a přesvědčí ho, aby s nimi spolupracoval na plánu dosadit ho za tři týdny na místo Ludvíka během maškarního plesu na zámku Vaux-le-Vicomte. Zatímco začínají s výcvikem, dostane královna dopis o smrti vězně s maskou. Je nešťastná a útěchu najde u d'Artagnana, se kterým se už dlouhá léta tajně milují. Mušketýrům se sice podaří zaměnit Filipa za Ludvíka XIV, jeho laskavé chování k nešťastné Christině ho však prozradí. Když už se ovšem zdá, že vše je ztraceno, protože plán byl prozrazen a Filip byl znovu uvězněn, uvědomí si d'Artagnan po smrti nešťastné Christiny, že Ludvík XIV je opravdu nehodným trůnu a přidá se na stranu spiklenců. Zdá se však, že jeho pomoc přišla příliš pozdě. Pětice mušketýrů totiž stojí proti namířeným mušketám a zachránit před smrtí by je mohl snad jen zázrak.Americký film v roce 1998 natočil podle svého vlastního scénáře jako svůj režijní debut scénárista Randall Wallace (který se mimo jiné podílel na scénáři k filmu Statečné srdce). V hlavních rolích čtyř stárnoucích mušketýrů vytvořili Jeremy Irons (Lolita, Smrtonosná past 3, Příliš dokonalá podoba, Kafka) jako Aramis, John Malkovich (Mary Reilly, V kůži Johna Malkoviche, Con Air) jako Athos, Gérard Depardieu (Zelená karta, Můj táta hrdina, Bogus) jako Porthos a Gabriel Byrne (Konec světa, Nepřítel státu, Gothic) jako d'Artagnan. V dvojroli Ludvíka XIV. a jeho dvojčete Filipa uvidíte Leonarda DiCapria (Titanic, Pláž, Marvinův pokoj), v roli královny Anny pak francouzskou herečku Anne Parillaud (Nikita, Nevinná krev, Dead Girl). V dalších rolích se objeví Judith Godreche jako Christine, Edward Atterton coby poručík Andre, Hugh Laurie jako králův poradce a další.

Madonna informace

27. prosince 2007 v 21:26
Životopis:
Rodiče Sylvio Ciccone, přistěhovalec z jižní Itálie (inženýrem u Chrystlera) a Madonna Ciccone jí pojmenovali Madonna Luise Veronica Ciccone. Madonna měla 3 sestry, Melanii, Paulu a Jennifer a 4 bratry, Martina, Christophera, Anthonyho a Maria. Celá rodina se přestěhovala do Detroitu. Když bylo Madonně 6 let, zemřela její matka na rakovinu. Vyrůstala ve velmi muzikální rodině, kde každý sourozenec hrál na hudební nástroj. Madona se učila hrát na klavír, což se jí později velmi hodilo. Její otec se po nějaké době opět oženil. Narodili se další dva sourozenci.

Už na střední škole Madonna navštěvovala hodiny tance. Na těchto lekcích se seznámila s tanečníkem Christopherem Flynnem. V roce 1976 úspěšně ukončila studium na střední škole a získala stipendium na tanečním oddělení Michiganské univerzity, ale vybrala si místo v tanečním studiu v New Yorku. Zpočátku vystupovala kde se dalo, někdy jako tanečnice jindy zase jako zpěvačka. Vystupovala v kapelách jako Breakfast Club či Emmy.

Občas si přivydělávala jako modelka aktů. Fotky které nafotila se o několik let později objevují v Penthousu a Playboyi. Filmovým debutem pro ni byl nechvalný snímek "A Certain Sacrifice". V roce 1982 získává Madonna první smlouvu s firmou Sire Records.

První singl se nazývá Everybody a první album nese název Madonna, na němž si napsala skoro všechny texty sama. První klip pro MTV se jmenoval "Borderline". Druhé album se jmenuje Like a Virgin. Její sláva šla raketově vzhůru a Madonna se stává slavnou.

Natočila také několik filmů jako: "Vision Quest", v roli barové zpěvačky a následovně velká herecká role ve filmu "Desperately Seeking Susan" bláznivá komedie, která měla veký úspěch.

Po osmiměsíční známosti s hercem Seanem Pennem se konala svatba v den Madoniných 27 narozenin. Bohužel tento vztah nevydržel příliš dlouho a po třech letech se oba rozvádějí. Se Seanem natočila nepříliš úspěšný film "Shanghai Surprise". Dalším významným albem se stalo "Like a Prayer", na kterém Madonna napsala 11 vlastních textů.

Velký přelom v její kariéře nastal, když změnila svoji image na sexuální symbol. Vydáním alb "I´m Breathless" a "Erotica". Vydává skandální knihu Sex a film "Body Of Evidence". Po neúspěšném turné v roce 1994 se svými sexuálními výstřelky končí a vydává další album.

Podařilo se jí získat velkou příležitost a v roce 1996 začíná v Argentině natáčet filmovou verzi muzikálu Evita. Na který v Londýně studovala operní zpěv. V průběhu natáčení Madonna otěhotní s osobním trenérem Carlosem Leonem. 16. 9.1996 se jí narodila dcera Lourdes Marie Ciccone Leon. Avšak její vztah s Carlosem dlouho netrval.

Velký úspěch získává album "Ray Of Light", za které obdržela 4 Grammy. V roce 1999 se seznámila s britským režisérem Guyem Ritchiem, kterého si po roce známosti vzala. Má s ním druhé dítě - syna Rocco: narozen 10.8.2000. Po dlouhé době madonna vydala album "Music" (2000). Následovala alba Die Another Day (2002) či American Life (2003).

"Přeji si, aby lidé vyskočili ze židlí! Chci lidi bavit... chci aby si užívali při poslechu tohoto alba od začátku až do konce... nonstop!" Takto Madonna popisuje své album Confessions On A Dance Floor, které vyšlo na celém světě v polovině listopadu 2005. Na Confessions On A Dance Floor se Madonna, nejznámější a nejdiskutovanější ikona populární hudby, vratila ke svým tanečním disco kořenům, avšak kolekci 12 skladeb koření skvělou směsí nejsoučasnějších zvuků, ke kterým jí pomohli producent alba Stuart Price (znám též jako Jaques Lu Cont) a další producenti Mirwais Ahmadzai (producent Madonniných alb Music a American Life) a Bloodshy & Avant.
Madonna

Britney Spears informace

27. prosince 2007 v 20:51
Životopis:
Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.

Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.

Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua JC Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.

Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.

Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.

Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.

V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.

V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads, v němž si zahrála Lucy.Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu.Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 Austin Powers in Goldmember, kde vystupuje sama za sebe.

Když je v roce 2004 na vrcholu své kariéry, vdá se za tanečníka Kevina Federlina. Pro všechny byly zpočátku párem snů. To se následně změní jakmile Britney otěhotní. Kevin rozhazuje její peníze plnými hrstmy a tráví noci s jinými ženami a popíjením s kamarády. Každý den se objevují na titulních stranách bulvárních plátků a Brit to ignoruje, protože chce zachránit rozpadající se manželství. Porodí Seana Prestona a ani ne za pár měsíců otěhotní podruhé. Dovnímá se, že druhý potomek zachrání jejich vztah. Nestane se tak. Britney porodí druhého syna, obarví si vlasy na černo a podává kategoricky žádost o rozvod.

V nejbližších dnech Britney připravuje novou desku a chystá tak přelomový návrat do světa šoubyznys.
Britney Spears


Justin Timberlake mp3

27. prosince 2007 v 13:02
Justin Timberlake - Pose mp3 klik
50 Cent Feat. Justin Timberlake - Ayo Technology mp3 klik
Justin Timberlake, Britney Spears - What It's Like To Be Me mp3 klik
Justin Timberlake - Cry Me A River mp3 (Remix) klik
Britney Spears & Justin Timberlake - What It's Like To Be Me mp3 klik
Timbaland feat. Justin Timberlake - Release mp3 klik
Justin Timberlake - Like I Love You mp3 klik
Nelly and Justin Timberlake - Work it mp3 klik
Justin Timberlake - Im Lovin It mp3 klik
Justin Timberlake - Sexy Back (Axwell Remix) mp3 klik
Justin Timberlake - What Goes Around mp3 klik
Justin Timberlake - Sexy Ladies mp3 klik
Justin Timberlake - Sail On My Brain mp3 klik
Justin Timberlake - Lovestoned mp3 klik
Justin Timberlake - Summer Love mp3 klik
Justin Timberlake feat. TI - My Love mp3 klik
Justin Timberlake - All Over Again mp3 klik
Justin Timberlake - Senorita mp3 klik
Justin Timberlake - Losing My Way mp3 klik
Justin Timberlake - Until The End Of Time mp3 klik
Justin Timberlake And Stewart Home - Lily mp3 klik
Snoop Dogg feat Charlie Wilson, Justin Timberlake - Signs mp3 klik

Justin Timberlake info

27. prosince 2007 v 12:22
Životopis:
Justin se narodil a vyrůstal v Memphis v Tennessee. Od malička se mu zalíbilo zpívání a tancování. Svou první soutěž "Dance Like New Kids On The Block", vyhrál jako malé dítě. Poprvé se v televizi objevil v jedenácti letech v show pro mladé talenty "Star Search", kde zpíval country music.

Obrovský zlom ve své kariéře přišel v roce 1992, když mu byla nabídnuta šance pravidelně vystupovat v Disneyově "Mickey Mouse Club". Po dvou letech vystupováni dokázal jako umělec velmi dobře zapůsobit. V pořadu se potkal s budoucím spolupracovníkem z *NSync Joshua Scottem Chasezem a popovými princeznami Christinou Aguilerou a Britney Spears.

Po ukončení vystupování v Mickey Mouse Clubu se po naléhání Chrise Kirkpatricka připojil k nové chlapecké skupině. Společně tedy s Kirkpatrickem, Chasezem, Joey Fatonem a Lance Bassem vytvořili skupinu *NSync. Po značných úspěších v zahraničí se koncem devadesátých let podařilo *NSync prorazit i v amerických hitparádách s veleúspěšným albem "Strings Attached and Celebrity".

V přímém souboji s Backstreet Boys byl *NSync mnohem více dynamickou skupinou mladých zpěváků. Což skupině pomohlo dosáhnout neobyčejných úspěchů v prodeji nosičů a mnoha ocenění. Přestože byl Justin nejmladším členem skupiny stal se nejvýraznější a brzy vůdčí osobností, která měla obzvláštní nadání na zpěv a tanec.

K obrovskému růstu jeho popularity mu velmi pomohl románek s mladou popovou královnou Britney Spears. V jednu dobu se pár objevoval ve všech světových médií a byl nazýván královským párem popu. Ačkoliv jejich vztah dlouho nevydržel, popularita obou se díky jejich vztahu drží dodnes.

V současné době se Justin rozhodl pro sólovou kariéru, je připraven získat nové fanoušky s jeho prvním sólovým albem "Justified". Justin má také vlastní organizaci "Justin Timberlake Foundation" pro podporu výuky hudby na školách.
Justin TimberlakeDokonalá vražda

27. prosince 2007 v 11:56 Filmy, komedie, horory
Americké kriminální drama o nevěrné manželce, milenci s temnou minulostí a manželovi, která má dokonalý plán.Manželka bohatého spekulanta s cennými papíry Emily se tajně schází s mladým milencem, malířem Davidem Shawem, což však jejímu manželovi nezůstane dlouho utajeno. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do poněkud svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu, ale nabídne mu obchod zcela jiného druhu. Nejenže totiž ví o malířově poměru s Emily, ale odhalil také mladíkovu minulost. Ví, že se ve skutečnosti s jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Jeho specialitou bylo podvádění důvěřivých žen. Nyní mu Taylor, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne půl milionu dolarů, pokud Emily zabije. Předloží mu svůj plán a přinutí ho přijmout nabídku. Přestože vše dokonale promyslel a sám se vypraví do klubu, aby měl dokonalé alibi, všechno dopadne jinak. Emily totiž muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Překvapený Taylor, který přispěchal domů zjistí, že pod maskou vraha se neskrýval David, ale někdo plně jiný. Atak se karta obrací. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen Stevenovi příliš nevěří, a navíc se ozve David, který má nahrávku Stevenovy nabídky a hodlá ho vydírat. Jenže to si Steven rozhodne nenechá líbit. Hrozí mu krach, hrozí mu odhalení a hrozí mu vyděrač a navíc Emily začíná tušit, že něco není v pořádku a začne být ostražitá.Americké drama s prvky thrilleru vzniklo v roce 1998, kdy ho natočil kameraman a režisér Andrew Davis (Přepadení v Pacifiku, Řetězová reakce, Uprchlík) podle hry Fredericka Knotta Dial M for Murder, kterou do podoby scénáře převedl Patrick Smith Kelly. Je to v pořadí již druhé filmové zpracování románu, to první má svědomí slavný Alfred Hitchcock, jehož film podle stejné předlohy se u nás hrál pod názvem Vražda na objednávku. Hlavní role zručně natočené podívané přijali Michael Douglas (Honba za diamantem, Hra, Základní instinkt), který se představí jako Steven Taylor, Gwyneth Paltrow (Velké naděje, Srdcová sedma, Zamilovaný Shakespeare) v roli Emily Bradford Taylor a Viggo Mortensen (Denní světlo, Psycho, 28 dní, Pán prstenů) jako David Shaw. V dalších rolích se objeví David Suchet (u nás je známý především jako představitel detektiva Hercula Piorota ze známého televizního seriálu) jako Mohamed Karaman, Sarita Choudhury (Kamasutra, Dům duchů) jako Raquel Martinez, Michael P. Moran coby Bobby Fain, Novella Nelson jako velvyslankyně Alice Wills a další.

Postřižiny

22. prosince 2007 v 18:48 Filmy, komedie, horory
Dlouhé vlasy paní správcové, historky hlučného Pepina a další nezapomenutelné drobnosti nestárnoucí české lyrické komedie.Mozaika humorně laděných událostí začíná jedním z malých rituálů, kterými si koření spokojené manželství Francin a Maryška. Ta hledá v přítmí ložnice malý dárek, kterým je tentokrát patentní navlékač jehel. Francin je správcem pivovaru v jednom malém českém městečku a druhého dne provází po pivovaru správní radu, kterou seznamuje se situací a také plány do budoucna. Radové však věnují pozornost spíše dění na zahradě pivovaru, kde Maryška rázně pomáhá řezníkům se zabíjačkou. Všichni jsou krásnou ženou okouzleni, zejména pak doktor Gruntorád. A když pánové skončí prohlídku, okázale vyjádří Francinovi svou nedůvěru, velmi ochotně se nechají pozvat paní správcovou na zabíjačkové pohoštění, které protáhne do pozdního večera. Další den čeká Francina další nemilé překvapení. Na pivovarském dvoře se objeví jeho velmi svérázný a především velmi hlučný bratr Pepin. Franciz tuší blížící se pohromu. První obětí Pepina se stane čeledín který si po jeho radě jak se má správně sekat dřevo, usekne prst. A to jistě netuší, že to je jen první z nehod, které ho čekají pokaždé, když se s Pepinem potká. To v Maryšce najde Pepin, se svými bláznivými nápady, spřízněnou duši. Což se ovšem nelíbí Francinovi, který se sice snaží bláznivé nápady svého bratra nevnímat, čeho je však moc, toho je příliš. Nejprve rozzlobený Francin vykáže dvojici ze zahrady, zvolí však nešťastnou formulaci, aby si šli hlučet, třeba na komín. Pepin a Maryška ho totiž vezmou za slovo a vylezou na komín pivovaru. Zatímco se nahoře dobře baví, Francin dole umírá strachy. Dorazí doktor Gruntorád a současně přijedou také hasiči v čele s kominickým mistrem Giorgim, který je také jedním ze správců pivovaru. Ten vyleze na komín, aby oba vyzval k dodržování pořádku ve jménu zákona jim přikázal slézt dolů. Jeho vylomeniny však pokračují a v jejich důsledkem je nakonec vymknutý kotník paní správcové. Doktor Gruntorád nařídí klid na lůžku, aby se noha zhojila. Francin je spokojený, konečně bude mít klid a navíc může svou ženu obskakovat a zahrnovat pozorností. Raduje se však předčasně. Nevinná doktorova poznámka o nové módě zkracování, vede k další sérii nápadů, pro které nemá Francin pochopení. Nejprve vyléčená Maryška s Pepinem radikálně zkrátí nohy jídelního stolu a poté se rozjede do města, aby si nechala zkrátit své dlouhé husté vlasy, které obdivuje celé město. Holič Bróďa je v šoku a odmítá takový zločin, Maryška však trvá a svém.Film, který znají všichni diváci, vznikl v roce 1980, kdy ho natočil režisér Jiří Menzel (Ostře sledované vlaky, Vesničko má, středisková, Rozmarné léto)' podle stejnojmenné knihy povídek Bohumila Hrabala a jeho příběh, který je ve řetězem humorně laděných epizod spojených hlavními postavami, zobrazuje vzpomínky na poklidný život městečka, kde byl Hrabalův otec správcem pivovaru. V hlavních rolích uvidíte Magdu Vašáryovou jako svéráznou paní správcovou Maryšku, Jiřího Schmitzera (Marečku podejte mi pero) jako jejího milujícího manžela Francina a Jaromíra Hanzlíka (Léto s kovbojem) jako Pepina. V dalších rolích se můžete setkat s Rudolfem Hrušínským (Vesničko má středisková, Pozor, vizita!) jako křepkým doktorem Gruntorádem, Petrem Čepkem (Lekce Faust, Vesničko má středisková) coby maloměstsky elegantním di Giorgim, Oldřichem Vlachem jako Růžičkou, Oldřichem Víznerem v roli Dodi Červinky, v menších rolích se objeví Miloslav Donutil, Zdeněk Podskalský či Václav Kotva. Scénář filmu, který je právem řazen mezi nejúspěšnější české snímky osmdesátých let, a je zatím nejzdařilejší adaptací Hrabalových próz, je dílem Jiřího Menzela a Bohumila Hrabala.

Doktor Dolittle

22. prosince 2007 v 18:47 Filmy, komedie, horory
Americká komedie o dobrém lékaři, který se díky neobvyklému daru dokázal stát také dobrým otcem a manželem.Jako malý kluk rozuměl John Dolittle řeči zvířat. Jenže otci se to nelíbilo a za pomoci ochotného reverenda tuto podivnost z malého Johna poněkud drsným způsobem "vyhnal". Od té doby John se zvířaty nemluvil, zato z něj vyrostl úspěšný lékař, spolumajitel soukromé nemocnice, manžel pohledné Lisy a otec dvou malých dcer. Protože právě jedná se svými partnery o výhodném prodeji nemocnice velké společnosti zatupované panem Callowayem, pošle rodinu na víkend k dědečkovi. V noci však musí navštívit jednu ze svých pacientek a cestou zpátky porazí autem toulavého psa. Ke svému úžasu slyší jak mu pes, kterému se naštěstí nic nestalo, vynadá. Druhý den se nedokáže soustředit na důležité jednání, protože ho rozptyluje párek upovídaných holubů a veverek. Když odejede za rodinou do chaty v lesích, není to o nic lepší. Není dokonce ani schopen pomilovat se s manželkou, protože ho ruší ukecaná lesní zvěř a vrcholem je sova, která ho požádá o malý lékařský zákrok. Po návratu do města se John nechá vyšetřit, ale všechny výsledky ukazují, že je zcela zdráv. Netrvá dlouho a situace se pomalu stává neúnosnou. Sova totiž poslala k Dolittlovi spoustu nemocných zvířat a vychytralý toulavý pes, kterého doktor porazil si najde způsob jak se vnutit přímo do rodiny. Navíc ho stará cirkusová opice zavolá ke starému tygrovi, který utekl a chce spáchat sebevraždu. Dolittle ho sice přesvědčí, aby se vrátil a slíbí, že se pokusí vyléčit jeho dvojité vidění, katastrofě u sebe doma už však zabránit nedokáže a když Lisa objeví zvířata ukrytá v bytě a ještě přistihne manžela jak dává umělé dýchaní "umírající" kryse, skončí doktor na psychiatrii. Marně se snaží přesvědčit lékaře o své schopnosti, protože opice vybraná pro pokus mluví jen španělsky a tak to vypadá, že Dolittle řeči zvířat vůbec nerozumí. Přesto se mu nakonec podaří přimět psychiatra, aby ho propustil, když využije poněkud delikátní informace od jeho kocoura. Snaží se znovu pracovat a se zvířaty odmítá komunikovat. Díky své mladší dcerce se však nakonec dokáže smířit se svou výjimečností a tak nakonec vše dobře dopadne a z Johna se stane nejen správný lékař, ale také správný manžel a otec.Americká komedie, která vznikla velmi volně na motivy pohádkových povídek Hugha Loftinga a stejnojmenného muzikálu Richarda Fleischera (který jste na televizních obrazovkách také mohli před lety vidět) je dílem režisérky Betty Thomasové (Pouze ty, 28 dní) a scénáristů Larryho Levina a Nata Mauldina. V hlavní roli se vedle řady zvířat (nahrazených pochopitelně v některých záběrech modely či digitalizací) objeví slavný komik Eddie Murphy, jehož jste mohli vidět v celé dlouhé řadě filmů ať už to byl Policajt v Beverly Hills, Záměna, Bumerang nebo třeba Zamilovaný profesor. V dalších rolích se objeví Oliver Platt (Tři mušketýři, Hráči se smrtí, Neslušný návrh) jako dr. Mark Weller, Peter Boyle (Zatímco jsi spal, Outland, Mutant 2) jako Calloway, Kristen Wilson jako Lisa Dolittle, Richard Schiff jako dr. Gene Reiss, Kyla Pratt jako Maya Dolittle a další

Čarodějky z předměstí

22. prosince 2007 v 18:38 Filmy, komedie, horory
Pohádková komedie pro malé diváky, která vypráví nejen o tom, co všechno lze uvařit podle staré kouzelnické knihy.Hrdinkami moderní pohádky jsou dvě malé školačky Petra a Veronika, které bydlí na jednom pražském sídlišti a ze všeho nejraději si chodí hrát k tetě Emě, žijící v malém domku se zahradou poblíž sídliště. Právě tady najdou ve sběru starou knihu plnou receptů a když podle jednoho z nich vaří, zjistí, že to není jen tak obyčejná kuchařka, ale čarodějnická kniha plná receptů na kouzelné lektvary. Navaří tedy do zásoby různá zvětšovadla, zmenšovadla a měnidla a pustí se do experimentování, které v okolí způsobí pořádný zmatek. Zatímco holky kouzlí, teta Ema má starosti, protože její domek má být zbourán, aby ustoupil nové zástavbě. Zabránit likvidaci domku se snaží nejen ona, ale také její bývalý nápadník, pan učitel František. Podaří se jim to ovšem až za pomoci kouzelných lektvarů Veroniky a Petry.Dětský film s řadou komických momentů, kouzelných elixírů a nečekaných proměn vznikl v roce 1990 a podle scénáře Květy Kuršové ho natočila režisérka Drahomíra Králová, která se programově zaměřuje na filmy pro děti a mládež - viz. Kam doskáče ranní ptáče, Potkal jsem ho v ZOO nebo Artuš, Merlin a Prchlíci. V hlavních dětských rolích se objeví Lucie Čechová jako Veronika a Tereza Fliegerová jako Petra. V roli tety Emy se po dlouhé odmlce vrátila na filmová plátna Marie Tomášová, významná česká herečka padesátých let. V dalších "dospělých" rolích se objeví Dana Syslová jako teta Lída, Rudolf Pellar jako učitel František, Markéta Světlíková jako zbohatlická Boháčková, Lenka Skopalová a Oldřich Vízner jako rodiče Veroniky a Ivan Řezáč a Jitka Asterová jako rodiče Petry.

Tři

22. prosince 2007 v 18:36 Filmy, komedie, horory
Opuštěný ostrov, trosečníci a dramatický milostný trojúhelník, který bude někoho stát život.Arogantní texaský milionář Jack Matson si se svou krásnou manželkou Jennifer, kapitánem Richardsem, jeho ženou Maggie a dalšími přáteli, vyrazí na moře na palubě luxusní jachty. Než stačí zvednout kotvy, objeví se v přístavu rozzlobená těhotná kráska, přísahající pomstu pohlednému lodníkovi Manuelovi, který si jejími výhrůžka hlavu neláme a zálibně sleduje nádhernou Jennifer. Což se ovšem vůbec nelíbí žárlivému Jackovi, který dá Manuelovi jasně najevo, kde je jeho místo. Je zřejmé, že jeden druhého nemají rádi. Uprostřed noci, v době, kdy Manuelem zrazená kráska dokončí na pláži ohnivý voodoo rituál, vypukne na palubě jachty kotvící poblíž malého opuštěného ostrůvku požár a v bouři se loď potopí. Na břeh se podaří dostat pouze Jennifer a Manuelovi. Žena zpočátku odmítá Manuelovy pokusy o sblížení, ale jak čas běží, pomalu se sbližují. Když už to vypadá, že by se pro ně ostrov mohl stát malým soukromým rájem, nečekaně objeví na pobřeží Jacka. Je v bezvědomí, ale živý a když se probere, začne se pomalu ráj měnit v peklo. Žárlivý Jack totiž nevěří, že mezi jeho ženou a Manuelem nic nebylo. Odmítá připustit, že mladík je pro přežití na ostrově lépe připraven a v ješitném gestu nepřipustí, že by se on sám o Jennifer nedokázal postarat. Místo spolupráce se tak ostrov stává ringem, ve kterém se rozpoutá boj nejprve o prestiž a poté o všechno ostatní, zejména pak o Jennifer. Postupem času, jak Jackovo sebevědomí dostává jednu ránu za druhou, znovu narůstají jeho pochyby o manželčině věrnosti a přerůstají až v paranoiu, kterou příliš neuklidní ani Jennifer sama, která si začíná uvědomovat, kdo z obou mužů má větší naději, že na ostrově dokáže přežít. Situace se vyhrotí poté, co se Manuel a Jennifer pokusí odplout z ostrova na člunu, který našel Jack, dotáhl ho na břeh a opravil. Jejich pokus se totiž nezdaří, člun se potopí a oni se musejí vrátit na ostrov, kde už čeká zuřící Jack.Akční thriller, který vznikl v koprodukci Velká Británie USA a Lucemburska v roce 2006, kdy ho pro uvedení na videu natočil podle vlastního scénáře režisér Stewart Raffill (Ledoví piráti, Filadelfský experiment, Mac a já). V hlavních rolích se objeví Billy Zane (Titanic, Úplné bezvětří, Rytíř Démon) jako Jack, Kelly Brook (Loupež po italsku, Škola svádění) jako Jennifer a Juan Pablo Di Pace jako Manuel. V dalších rolích se pak představí Todd Collins jako Bill, Gabrielle Jourdan (Nahý v Londýně) jako Gail, Gary Brockette (Poslední představení, Ledoví piráti) jako kapitán Richards, Isabelle Constantini (Americký vlkodlak v Paříži) jako Maggie Richards, Roy Rivera coby Pepe a další.

Pretty Woman

22. prosince 2007 v 18:35 Filmy, komedie, horory
Americká romantická komedie o tom jak chudá holka ke štěstí a sobecký milionář k rozumu přišli.Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis se tu setkává s Vivian, prostitutkou z Hollywoodského bulváru a protože ho sympatická dívka zaujme najme si ji nejprve na celou noc a potom na celý týden. Přestože mělo jejich setkání původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, postupně mezi nimi vzniká vztah v němž vítězí vzájemná náklonnost s láska. Přestože jejich vztah není bez problémů, oba se začínají pod vlivem toho druhého pomalu měnit, hledat nové životní cíle a názory. Zatímco Vivian si uvědomuje, že práce pouliční prostitutky není to pravé a život nabízí mnohem více a lepších možností, Edward poznává, že dávat je někdy lepší než brát a tvořit je lepší než ničit i když se na tom třeba nedá tolik vydělat.Slavný film z roku 1990 natočil režisér Garry Marshall (bratr známé režisérky Penny Marshall - na Nově se hrál např. její film Velký), podle scénáře J.F.Lawtona. Garryho Marshalla, mimo jiné autora parodie na mýdlové opery Soapdish, milostného příběhu Frankie a Johnny s Al Pacinem a Michelle Pfeiffer, jste mohli jako herce vidět také ve filmu jeho sestry Velké vítězství. Do hlavních rolí úspěšného filmu obsadil slavného hollywoodského milovníka Richarda Gereho, jehož jste mohli vidět například ve filmech Návrat Sommersbyho, Křižovatka či Nevěsta na útěku a Julii Roberts, pro níž byla role Vivian rozhodujícím zlomem v její kariéře. Získala za ni Zlatý Globus jako nejlepší herečka v komedii a vidět jste ji mohli v řadě dalších finančně mimořádně úspěšných filmů jako Případ Pelikán, Hráči se smrtí, Noci s nepřítelem, Notting Hill či Nevěsta na útěku. V dalších rolích se představí Ralph Bellamy jako James Morse, Jason Alexander coby Philip Stuckley, Laura San Giacomo jako Kit De Luc a další.

Tři veteráni

22. prosince 2007 v 18:34 Filmy, komedie, horory
Komediálně laděný pohádkový příběh, vyprávějící o lidské touze po štěstí, ale také marnivosti, pošetilosti a proměnách života.Jeho hrdiny jsou tři váleční vysloužilci, dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a kuchař Servác, kteří dostanou od skřítků tři kouzelné dary: klobouk schopný vyčarovat jakýkoliv předmět, bezedný váček se zlaťáky a harfičku, přivolávající libovolný počet sloužících. Zatímco Pankrác by chtěl jít na ryby a Servác jen tak odpočívat, Bimbác si přeje navštívit všechna místa, kde bojovali. Když hodlá na poli, kde už oráč obdělává půdu, zopakovat bitvu, rozhodnou se kamarádi, že ho ožení, aby přišel na jiné myšlenky. Nápad by to byl dobrý, jen kdyby se Bimbác nezamiloval do zlé princezny Bosany z království Monte Albo, která společně se svým otcem veterány o jejich kouzelné předměty okrade.Pod pohádkovým příběhem o třech veteránech, kteří nedokáží využít kouzelné dary od skřítků, je podepsána řada tak významných tvůrců, že každý sám o sobě by byl zárukou úspěchu. Za všechny alespoň režisér Oldřich Lipský (Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech, Ať žijí duchové), Zdeněk Svěrák (Co je vám, doktore, Kolja, Obecná škola, Vesničko má středisková), který převedl do podoby scénáře původní stejnojmennou pohádku z knihy Jana Wericha Fimfárum. V hlavních rolích uvidíte Rudolfa Hrušínského (Vesničko má středisková, Spalovač mrtvol, dobrý voják Švejk) jako Pankráce, Petra Čepka (Lekce Faust, Vesničko má středisková) jako Bimbáce a Josefa Somra (Radost až do rána, Jak svět přichází o básníky) jako Serváce. V dalších rolích pak Julia Satinského (Nekonečná, nevystupovat, S tebou mě baví svět) jako krále Pikolu, Milana Lasicu (Nekonečná, nevystupovat, Samorost) jako celníka, Zdeňka Svěráka (Co je vám, doktore, Kolja, Na samotě u lesa) coby ministra, Miloše Kopeckého (Limonádový Joe, Jak napálit advokáta), Lubomíra Lipského (Šest medvědů s Cibulkou, Ať žijí duchové) a Jiřího Kaftana jako skřítky a řadu dalších.